Opolskie ZOO: niezwykłe miejsce dla każdego

zoo

Opolskie ZOO to miejsce, które może się okazać atrakcyjnym punktem i dla małych turystów, i dla tych, którzy chcą spędzić wolny czas w otoczeniu niezwykłych zwierząt. Czym przyciąga ten ogród zoologiczny? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas spaceru po jego terenie?

Opolskie ZOO może się pochwalić atrakcyjnym położeniem. Tu, na Wyspie Bolko, nie brak zieleni, a panująca tu atmosfera sprawia, że szybko można zapomnieć o bliskości wielkiego miasta. Założony w 1912 roku jako prywatny zwierzyniec, już w latach 30-tych XX wieku stał się atrakcją dostępną dla wszystkich mieszkańców Opola. Dziś jest to najstarsze istniejące ZOO na Górnym Śląsku (starzy ogród zoologiczny w Bytomiu został zlikwidowany w latach 50-tych XX wieku).

Zniszczony w trakcie II wojny światowej, został ponownie otwarty w latach 50-tych XX wieku. Kolejne prace w ZOO przeprowadzono po powodzi, która w 1997 roku dokonała wielu zniszczeń m. in. na terenie Opola. Efekt tych prac może zachwycić każdego, gdyż dzięki nim opolskie ZOO stało się jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całej Polsce.

Wstąp na opoleinfo.pl i dowiedz się więcej znakomitych rzeczy o mieście i okolicach.

Sam ogród zoologiczny zajmuje powierzchnię nieco ponad 30 ha, a na jego terenie zgromadzono blisko 230 gatunków zwierząt. Pracownicy ZOO mogą się pochwalić licznymi sukcesami hodowlanymi oraz realizacją programów, których głównym celem jest ochrona gatunków ginących. Hodowane tu puchacze trafiają na tereny Wolińskiego Parku Narodowego, a pochodzące z Opola susły powoli pozwalają odtworzyć kolonie tych zwierząt na ziemiach polskich.