Drapak dla kota – który wybrać, by dwa razy nie kupować?

W każdym kocim domu prędzej czy później pojawi się drapak dla pupila. Inaczej na kocie pazury zostaną narażone meble i kanapy. Potrzeba drapania jest u kotów związana zarówno z zaznaczeniem terytorium, jak i z fizjologią. Warto więc zapewnić swojemu pupilowi wytrzymały, dostosowany do niego drapak.

Drapak dla kota – wybór na rynku

Wybierając drapak dla kota w sieci, natrafisz na co najmniej kilkaset ofert. Drapaki stojące, do powieszenia na ścianie lub na meblach, drapaki na poręcze sofy i na parapety. Część z dostępnych produktów stara się zachęcać opiekunów kotów dołączonymi do drapaków pakietami z kocimiętką lub zabawkami interaktywnymi. Większość z nich sprawdza się jedynie przez kilka czy kilkanaście tygodni, by po pewnym czasie jutowe sznurki całkowicie się rozplątały, a kartonowe wypełnienie zostało całkiem wyprute. Gdzie szukać dobrej jakości drapaka do ostrzenia pazurków na praktycznie zmonopolizowanym rynku?

Kto gwarantuje jakość drapaków od małych producentów?

Portal i sklep internetowy dlakociarzy.pl to wyjście naprzeciw wszystkim kociarzom, którzy po wielu nieudanych próbach szukają produktów wysokiej jakości. W naszej ofercie znajdziesz jedynie drapaki, które przeszły kontrolne testy naszych trzech futrzastych badaczy – kotów Riko, Xeny i Mija. Wytrzymałość na kocie pazury zapewniają zastosowane materiały. Grube sizalowe słupki, aksamit jagnięcy i wiszące zabawki z naturalnego futerka to podstawa każdego projektu. Mocne, obite aksamitem pluszowym podstawki zapewniają stabilność drapaka. Sprawdź, jaki będzie idealny drapak dla Twojego kociego przyjaciela!

Wysoki drapak dla kotów-obserwatorów

Duży drapak to mnóstwo zabawy zarówno dla jednego aktywnego kota, jak i dla całego stada dużych kotów. Nie może na nim zabraknąć miejsca dla żadnego rozleniwionego pupila, dlatego odpowiedni drapak dla większej ilości kotów powinien mieć co najmniej trzy piętra. Nasz model Trzypiętrowiec to prawdziwy plac zabaw dla kotów. Na pierwszym piętrze znajduje się zadaszony domek, w którym bez problemu zasną razem dwa koty. Grube sznurki sizalowo-bawełniane wytrzymają codzienne ostrzenie pazurków i dzikie gonitwy. Dwie najwyższe, aksamitnie pluszowe półki to doskonały punkt obserwacyjny. Do zabawy zachęcają dwa doczepione ptaszki z naturalnego futerka.

Nowoczesny drapak dla Twojego domu

Kto powiedział, że w domu dostosowanym do potrzeb zwierząt drapak nie może stanowić elementu dekoracji wnętrza? Mały drapak „Słoneczko” może stanowić tak modny teraz mocny akcent kolorystyczny w nowocześnie urządzonym pokoju. Ciepły żółty kolor aksamitu wpasuje się w każde pomieszczenie, a przy okazji doskonale nagrzewa się na słońcu – a to przecież tygryski lubią najbardziej. Na samym dole znajduje się okrągłe, miękkie legowisko dla kota o max. wadze ok. 5 kg. To wspaniałe i kompaktowe miejsce odpoczynku i relaksu dla kota – sam drapak mierzy jedynie 72 cm.

Drapaki dla kociaków – odporne i ciekawe

Jeśli po raz pierwszy witasz kociaka w swoim domu, zapamiętaj jedną, bardzo ważną zasadę: lepiej pozbyć się wszelkich ruchomych elementów i kwiatów z wysokości. Z naszym małym drapakiem „Apartamencik” nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo nowego domownika. Kociak znajdzie tu spore legowisko o średnicy 40 cm, położone na dwóch stabilnych słupkach jutowych. Jeden z nich przekształcony jest w 4 stykające się jutowe kule, które będą stanowiły dla pupila ciekawe wyzwanie. Nie brakuje też myszki z naturalnego futra, która zachęca małe kocię do sprawdzenia swoich umiejętności. Każdy kot doceni własny kawałek mieszkania!