XI Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych – Kalisz 2019

2019-08-18÷24

Szanowne Koleżanki i Koledzy, w dniach 18-24 sierpnia 2019 roku w Kaliszu odbędzie się XI Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych – Kalisz 2019. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska, tegoroczna edycja będzie poszerzona o warsztaty dla rogów myśliwskich oraz orkiestr dętych. Jako organizatorzy zwracamy się uprzejmą prośbą o włączenie się w jej organizację oraz rozpropagowanie tego wydarzenia.

Kurs ten ma na celu między innymi promocję nauczania gry na instrumentach dętych, również myśliwskich. Celem, który przyświeca organizatorom jest również umożliwienie utalentowanej młodzieży z Polski i zza granicy kontaktu z szerokim gronem solistów i pedagogów. Młodzież szkolna ma możliwość wzbogacenia i rozwinięcia swoich umiejętności praktycznych w grze na instrumentach. Dotychczas warsztaty gry na instrumentach myśliwskich organizowane były tylko w ramach zamkniętej społeczności leśników i myśliwych. Proponowany przez nas kurs będzie więc stanowić nie tylko wspaniałą promocję kultury łowieckiej i leśnej wśród instrumentalistów oraz widowni koncertów spoza tego kręgu, ale też zapewni kursantom dostęp do pedagogów o szerszym spektrum spojrzenia na muzykę.

Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych to przede wszystkim tygodniowy cykl zajęć warsztatowych dla wszystkich klas instrumentów dętych blaszanych (trąbka, waltornia, puzon, eufonium, tuba). Każdego dnia prowadzone są zajęcia indywidualne z czynnymi uczestnikami przez wybitnych pedagogów polskich i zagranicznych. Oprócz zajęć indywidualnych prowadzone są również zajęcia gry zespołowej. Uczestnicy oprócz udziału w zajęciach warsztatowych mają także możliwość wysłuchania ciekawych wykładów dotyczących sposobów ćwiczenia, jak i najnowszych technik gry na instrumentach dętych blaszanych. Akademia daje uczestnikom również okazję do zaprezentowania swoich umiejętności szerokiej publiczności podczas koncertów na terenie miasta Kalisza.

Jest to duże przedsięwzięcie – obejmuje około 400 uczestników, 25 wykładowców, 6 orkiestr dętych i liczne zespoły instrumentalne. Stanowi ono również tydzień spotkań z muzyką nie tylko dla ludzi z nią bezpośrednio związanych, ale także dla mieszkańców miasta i powiatu, których wzorem zeszłorocznym będziemy zapraszać do udziału w tym wielkim wydarzeniu.

Planujemy koncert inauguracyjny w Narodowym Sanktuarium św. Józefa, msze myśliwskie, codzienne wieczorne koncerty w auli PSM I i II st. w Kaliszu, a także krótkie, popołudniowe koncerty w kaliskich świątyniach.

Chcielibyśmy, aby przez wszystkie dni trwania Akademii rodzina instrumentów dętych rozbrzmiewała w różnych zakątkach miasta np. hejnały myśliwskie prezentowane z wież kościelnych.

Ponieważ tegoroczna edycja zostaje poszerzona o warsztaty dla rogów myśliwskich, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych – Kalisz 2019.

W miarę możliwości prosimy o wsparcie finansowe grup i uczestników indywidualnych – pomoc ta umożliwi rozwój każdego uczestnika, podniesienie umiejętności gry w grupie, a także będzie nieocenionym wkładem w rozwój kultury łowieckiej.

Jednocześnie prosimy o promocję tego wydarzenia wśród osób zainteresowanych muzyką myśliwską oraz doskonaleniem umiejętności posiadanych w tej dziedzinie.

Informacje o tegorocznej edycji Akademii dostępne na stronie internetowej:

http://brassacademy.eu/

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór !
Marcin Nowak

Wróć do działu"Archiwum zapowiedzi"