Wspólna inicjatywa edukacyjna

2013-09-14

W dniu 14 września 2013 roku, na terenie obwodu nr 44 dzierżawionego przez myśliwych z Koła Łowieckiego Nr 3 Lis w Opole, w lesie pomiędzy Opolem a Suchym Borem odbyło się wspólne sadzenie lasu: przez dzieci, myśliwych i leśników. Inicjatorem akcji była Firma ZOTT Producent Mlecznych Rozkoszy, która przystąpiła do ogólnoeuropejskiej inicjatywa „Plant 4 the Planet”.

Głównym założeniem tego programu jest zainteresowanie młodzieży szkolnej tematyką ekologiczną. Firma ZOTT o pomoc zwróciła się do Nadleśnictwa Opole, którego z kolei wypróbowanym partnerem jest właśnie KŁ Nr „Lis” w Opolu. Animatorem akcji z ramienia Firmy ZOTT była pani Eweliny Czuczman.

Firma ZOTT zorganizowała transport dzieci, sfinansowała zakup sadzonek, leśnicy przygotowali powierzchnię do odnowienia, specjalnie przygotowując glebę, aby młodzież nie miała kłopotów z sadzeniem. Myśliwi zadbali o organizację ruchu, pomoc przy cięższych pracach i pomoc leśnikom w zorganizowaniu pracy dla blisko 80-ciu dzieci i wolontariuszy.

W toku akcji posadzono 500 sztuk sadzonek sosny czarnej oraz jedno specjalne drzewko pamiątkowe. Może to niewiele, ale czy o te wysadzone drzewka chodziło? Dzieciaki trafiły do lasu, dowiedziały się jak ciężko trzeba pracować aby las powstał, dowiedziały się co mu zagraża, kto o las dba i po co po lesie chodzą myśliwi. Niewątpliwie była to doskonała lekcja ekologii oraz promocja łowiectwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Tekst: Marek Bocianowski

 

Wróć do działu"Aktualności"