Regionalny Konkurs Pracy Tropowców i Posokowców

2013-05-18

W lasach Nadleśnictwa Opole odbył się Regionalny Konkurs Pracy Tropowców i Posokowców. Otwarcie imprezy i podsumowanie wyników odbyło się na terenie strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu Grudzicach. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

 

I. Zgłoszono w poszczególnych rasach:

Regionalny Konkurs Pracy Tropowców

1. 1 szt. – Gończy polski

2. 1 szt. – Jamnik szorstkowłosy standardowy

3. 1 szt. – Jamnik krótkowłosy standardowy

4. 4 szt. – Ogar polski

5. 1 szt. – Beagle

6. 1 szt. – Labrador retriever

Regionalny Konkurs Pracy Posokowców

1. 2 szt. – Posokowiec bawarski

2. 2 szt. – Alpejski gończy krótkonożny

 

II. Skład sędziowski i asystenci:

 

1. KIERZNOWSKI Jan – Sędzia główny

2. BOCIANOWSKI Marian Paweł - Sędzia pracy

3. RUDZIŃSKI Jakub- Sędzia pracy

4. KUNICKI Krzysztof - Sędzia pracy

5. DIDOCH Zbigniew  – Sędzia pracy

 

Asystenci:

 

1. SOKÓŁ Jerzy
2. JABŁOŃSKI Piotr

3. SZÓSTKA Daniel

 

III. Opis warunków pogodowych:

Dokonano oceny pracy psów dokonano w warunkach atmosferycznych ( Zachmurzenie przejściowe, niska wilgotność, temperatura 18′C, witar silny zachodni ).

IV. Komisja przyznała;:

 

– TROPOWCE –

Dyplom I stopnia    - 4 szt.

Dyplom II stopnia   - 0 szt.

Dyplom III stopania - 4 szt.

Oceniono wszystkie psy, lokaty od 1 do 9,

Ogar polski – RUCZAJ Niemczańskie Wzgórza – wycofany nie podjął tropu.

 

 - POSOKOWCE –

 

  • Dyplom I stopnia    - 2 szt.
  • Dyplom II stopnia   - 1 szt.

 

- Oceniono wszystkie psy, lokaty od 1 do 3

Bez lokaty     50 pkt.  – BELA Bliźniacze Szczęście- Alpejski gończy krótkonożny- Wł. KOŁODZIEJ Wiesław

 

- TROPOWCE –

 

Dyplom I stopnia

 

I Lokata  – 110 pkt. – WERA Herbu Kruk - Labrador retriever - Wł. MICHALSKI Jan

II Lokata -   92 pkt. - ANIMUSZ Herbu Węszynos - Ogar polski- Wł. SZEWCZUK Miłosz  

III Lokata -  86 pkt.  - REFLEKS Tulis Manore  – Jamnik szorstkowłosy standardowy - Wł. CIUPEK Katarzyna

IV lokata  -  85 pkt. - MINUTA Dwór z Szablami- Ogar polski – Wł. TURBIARZ Irena

 

Dyplom III stopnia

 

   V Lokata - 80 pkt. – CHARYZMA CYGA Magnus - Beagle - Wł. GORYWODA Karol

  VI Lokata - 80 pkt. - WICHER Symfonia Lasu - Ogar polski  - Wł. CHOROSZYŃSKA Agnieszka

 VII Lokata - 76 pkt. – OBÓJ Na Otoku- Gończy polski – Wł. BOROWIECKI Sylwester

VIII Lokata – 69 pkt.  – NARDO z Koszęcińskiej Dąbrowy  – Jamnik szorskowłosy standard – Wł. MAŹNIAK Robert

 

Ogar polski – RUCZAJ Niemczańskie Wzgórza – wycofany nie podjął tropu.

 

- POSOKOWCE -

 

Dyplom I stopnia

 

  I Lokata  – 100 pkt. - CYRUS Zimny trop - Posokowiec bawarski – Wł. FORNALCZYK Michał

 II Lokata  -   82 pkt. – DERYL od Reky Hvozdnice  - Posokowiec bawarski – Wł. PALIŃSKI Adam

 

Dyplom II stopnia

 

III Lokata  -   72 pkt. – ŻAR Ogaria - Alpejski gończy krótkonożny -Wł. FREIER Marcin

Bez lokaty     50 pkt.  – BELA Bliźniacze Szczęście          - Alpejski gończy krótkonożny- Wł. KOŁODZIEJ Wiesław

 

V. Otwarcia i zamknięcia imprezy dokonał:

Otwarcia i zamknięcia imprezy dokonał Kolega Marek BOCIANOWSKI – Członek ORŁ w Opolu a zarazem Zastępca N-czego PGL LP N-ctwa OPOLE oraz Kolega HUTKA Dariusz – członek ZO PZŁ w Opolu a zarazem Przewodniczący Komisji Kynologicznej przy ORŁ w Opolu.

 

Wróć do działu"Aktualności"