Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach

2011-06-25

Tegoroczne Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach rozegrane w dniu 25 czerwca na strzelnicy ZO PZŁ w Opolu z pewnością przejdą do historii z racji niespotykanej dotąd frekwencji: udział wzięły 34 drużyny i 116 zawodników.

Były to także pierwsze zawody o randze międzynarodowej, udział wzięły zespoły leśników z Czech i Słowacji. Niespodzianki w sferze wyników natomiast nie odnotowano. Po raz kolejny pierwsze miejsce zdobyła drużyna Nadleśnictwa Opole, która od 1993r. (powstanie jednostki), pomimo zmian w składzie drużyny, tylko raz oddała palmę pierwszeństwa zadawalając się trzecią lokatą w 2004r. Szyki gospodarzy pomieszane zostały w klasyfikacji indywidualnej. Niespodziankę sprawił Leśniczy z Nadleśnictwa Strzelce Krzysztof Wiśniewski, spychając przedstawicieli gospodarzy na drugie (Maciej Pypłacz) i trzecie miejsce (Czesław Dulęba). W kadrze kierowniczej po laur pierwszeństwa sięgnął Z-ca N-czego z Nadleśnictwa Rudziniec Hubert Wiśniewski. Niewątpliwie był to dzień rodziny Wiśniewskich, nestor rodu zdobył szóstą lokatę w klasyfikacji kadry kierowniczej.
Prawdziwie sportowym duchem wykazały się jednak drużyny z dołu tabeli wyników. To nic, iż suma punktów uzyskanych przez drużynę przypomina wynik uzyskany przez czołowych zawodników samodzielnie. Liczy się dobra zabawa w gronie przyjaciół i znajomych.
Zawody przebiegały w prawdziwie sportowej atmosferze, a humory dopisywały wszystkim. Również Św. Hubert łaskawym okiem spojrzał na zawodników, fundując wspaniałą pogodę, ciepła ale bez szaleństw, co na tle ostatnich upałów docenili wszyscy. Nawet krótki przelotny deszcz połączony z opadem gradu nie popsuł ogólnego dobrego odbioru pogody. Kolekcjonerzy znaczków wzbogacili się o kolejny znaczek upamiętniający zawody.
Zwycięzców pucharami i dyplomami uhonorował Z-ca Dyrektora RDLP Katowice Bogdan Gieburowski, któremu asystowali Sędzia Główny Zawodów Michał Dzierżanowski, Łowczy Okręgowy ZO PZŁ w Opolu Wojciech Plewka, Główny Specjalista ds. Łowiectwa i Gospodarki Rybackiej RDLP Katowice Adam Albertusiak i gospodarz terenu Nadleśniczy Nadleśnictwa Opole Zdzisław Dzwonnik.
Po oficjalnym zakończeniu zawodów, uczestnicy spotkali się przy pieczeni z dzika, gdzie znalazł się czas na wymianę spostrzeżeń i długie rozmowy leśników o lesie. Żal tylko, że zabrakło w tym roku miejsca w kalendarzu imprez na krajowe zawody strzeleckie leśników.

Wróć do działu"Aktualności"