Ostoja z wizytą na Ostoi

2012-09-10

Z wizytą na strzelnicy Zarządu Okręgowego PZŁ w Opolu
gościła ekipa telewizyjna nagrywająca materiały dla
programu Ostoja emitowanego w TVP-2.

Strzelnica to właściwie złe sformułowanie, głównym przedmiotem zainteresowania dziennikarzy tym razem cieszył się zlokalizowany nieopodal Ośrodek Pomocy Zwierzynie, oraz ścieżka Przyrodniczo Łowiecka imienia Jana Kuboka. Dziennikarze mieli okazję utrwalić życie tych obiektów. Ścieżkę zwiedzały dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26. im Książąt Opolskich w Opolu oprowadzane wspólnie przez myśliwego (Kolega Jan Kowalski, instruktor ZO PZŁ w Opolu) i leśnika (Kolega Marek Bocianowski z N-ctwa Opole, prywatnie również myśliwy). W zielonej klasie dzieci spotkały się z Kolegą Wojciechem Plewką, Łowczym Okręgowym, który przykuł uwagę dzieci swoim opowiadaniem o syberyjskiej łowieckiej przygodzie z niedźwiedziami. Na koniec nie mogło zabraknąć ogniska z kiełbaskami.

O funkcjonowaniu ośrodka dziennikarzom opowiedział Kolega Wojciech Plewka, Łowczy Okręgowy, a o samej lecznicy i jej podopiecznych lekarza weterynarii, a jednocześnie nasz Kolega, zapalony myśliwy Jan Piskoń, który tego dnia nie próżnował, do ośrodka dowieziono właśnie potrzebującego pomocy warchlaka.

Warszawscy goście byli pod dużym wrażeniem jakie wywarła na nich aktywność opolskich myśliwych, zrealizowana idea ośrodka pomocy zwierzynie oraz modelowa współpraca z leśnikami. Zrealizowany materiał będzie można obejrzeć 30 września w magazynie OSTOJA (początek emisji 6:40)

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu. Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z artykułem z otwarcia ośrodka.

 

 

 

Wróć do działu"Aktualności"