Ocena prawidłowości odstrzału zakończona

2011-03-|7-16|

W dniach od 7 do 16 marca bieżącego roku odbywała się ocena prawidłowości odstrzału jeleni i danieli byków oraz tryków muflonów pozyskanych w sezonie 2010/2011 w Opolskim Okręgu PZŁ.

Dla zapewnienia jak największej wygody, Zarząd Okręgu zorganizował ocenę w ośmiu punktach Opolszczyzny rozrzuconych po terenie całego okręgu. Na miejsce ocenę swoich siedzib użyczyły Nadleśnictwa Kluczbork, Brzeg, Namysłów, Prudnik, Prószków i Opole. Ponadto oceny odbyły się również w Restauracji „Victoria” – Rożniątów, oraz w Domu Myśliwski „Gowinówka” w Starej Kuźni.

Na razie za wcześnie na podsumowania wyników oceny i wyciąganie wniosków. Niewątpliwie pewnym jest, iż wzrosła ilość pozyskanych byków w III kl. wieku. Czy jest to efekt wprowadzenia OKRESOWE ZASADY SELEKCJI I GOSPODAROWANIA POPULACJAMI JELENIA SZLACHETNEGO W CELU ZWIĘKSZENIA UDZIAŁU III KLASY BYKÓW jak twierdzą jedni, czy też jedynie skutek liberalizacji zasad odstrzału jeleni byków w III klasie wyprowadzonych tymi właśnie okresowymi zasadami, jak twierdzą inni, przyszłość pokaże.

Na razie zapraszamy do obejrzenia kilku ciekawszych wieńców jeleni byków ocenionych w siedzibie Nadleśnictwa Opole.

 

Wróć do działu"Aktualności"