NOWE ZASADY WYKONYWANIA POLOWANIA

Koledzy, opublikowano teksy Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 22 września 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz (Dz. U. z 2010 r. Nr 186, poz. 1250). Zarząd Główny opracował dla wygody kolegów  tekst jednolity Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz. Pragniemy zwrócić uwagę Kolegów na kilka kwestii:

  1. Nowe rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 21 października br.
  2. Z tą datą tracą ważność wcześniej wydane zezwolenia na odstrzał. Zachodzi konieczność pilnego poinformowania wszystkich myśliwych o konieczności zdania starych odstrzałów i pobrania nowych, które trzeba wystawić na zmienionych drukach.
  3. Również z tą datą tracą ważność książki ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu indywidualnym. Należy wyłożyć nowe książki, albo zaadaptować stare dodając na każdej stronie w kol. 5 „jednak nie wcześniej niż  24 godziny przed rozpoczęciem polowania”. Wydaje się, iż najłatwiej zrobić to drukując odpowiedni tekst na papierze samoprzylepnym i po pocięciu nalepić w odpowiednim miejscu każdej strony.
  4. Rozpoczyna się sezon polowań zbiorowych, w tym bardzo modnych pędzeń metodą szwedzką. Natomiast Pan Minister określił, iż na takim polowaniu, wysokość do podłogi ambony (wysiadki) musi mieć minimum 2 m. To bardzo poważny problem, gdyż mnóstwo takich stanowisk w naszych łowiskach jest nieco niższa. Zarządu kół muszą uporać się z tym bardzo poważnym problemem (jest to przepis związany z bezpieczeństwem na polowaniu).Pliki do pobrania:
[wpfilebase tag='file' id='26']

Wróć do działu"Aktualności"