Imprezy kynologiczne

Wyniki Regionalnego Konkursu Tropowców i Posokowców oraz Próby Pracy Posokowców

2017-10-07

W dniu 7 października 2017 roku na terenie Nadleśnictwa Kluczbork odbył się Regionalny Konkurs Tropowców i Posokowców oraz Próby pracy dla Posokowców) zorganizowane przez ZO PZŁ w Opolu oraz Komisję Kynologiczną przy ORŁ w Opolu. Zapraszam do zapoznania się z wynikami konkursów i prób.

czytaj dalej »

Wyniki Międzynarodowego Konkursu dla gończych słowackich Kopov

2017-04-01

Komisja kynologiczna ORŁ w Opolu podaje wyniki Międzynarodowego Konkursu Dzikarzy dla gończych słowackich Kopov
Startowało 21 psów, konkurs z dyplomem ukończyło 11 psów.

czytaj dalej »

Wyniki Regionalnego Konkursu Pracy Posokowców / Tropowców oraz Prób Pracy Posokowców

2016-10-8
W dniu 8 października 2016 roku na terenie Nadleśnictwa Kluczbork odbyły się dwa konkursy psów myśliwskich (Konkurs Pracy Posokowców, Konkurs Pracy Tropowców oraz Próby Pracy dla Posokowców) zorganizowane przez ZO PZŁ w Opolu oraz Komisję Kynologiczną przy ORŁ w Opolu. W sumie do konkursów i prób zgłoszono 23 psy.

czytaj dalej »

Wyniki Regionalnego Konkursu Pracy Dzikarzy

2016-04-27

W dniu 16 kwietnia, na terenie przy strzelnicy myśliwskiej ZO PZŁ w Opolu-Grudzicach odbył się Regionalny Konkurs Pracy Dzikarzy. Organizatorem imprezy był Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu. Zapraszamy do zapoznania się z wyniki konkursu.

czytaj dalej »

X Memoriał im. Ks. Benedykta Gierszewskiego

2015-11-6÷9 

Minęło już 10 lat od kiedy organizujemy na Opolszczyźnie poszukiwania postrzałków przez posokowce, nazwane imieniem założyciela Klubu Posokowca Benedykta Gierszewskiego.

Tegoroczna edycja memoriału miała miejsce, tradycyjnie w Borach Stobrawskich, w dniach od 6-go do 9-go listopada. czytaj dalej »

Konkurs norowców Ściborowice 2015

2015-09-12

W dniu 12.09.2015r. w Ściborowicach odbył się konkursu norowców w którym uczestniczyło sześć psów, pięć jamników i terier. Poniżej podajemy wyniki konkursu.

czytaj dalej »

Krajowy Konkurs Pracy Dzikarzy Opole Grudzice

 

2015-04-18

Po raz drugi w Opolu-Grudzicach zorganizowano Krajowy Konkurs Pracy Dzikarzy. W roku bieżącym zgłosiło się 18 uczestników, jednak na zbiórkę na strzelnicy zjechało tylko 15 menerów wraz ze swoimi psami. Jak widać z poniższego diagramu przeważały psy gończe z gończym polskim na czele.

czytaj dalej »

Próby Pracy Polowej Wyżłów i Próby Pracy Psów Myśliwskich Małych Ras – krótka relacja z imprezy

2014-05-01

W pięknym majowym słońcu odbyły się Próby Pracy Polowej Wyżłów i Próby Pracy Psów Myśliwskich Małych Ras w Kolonii Popielowskiej (Domek myśliwski KŁ nr 2 „Łoś” Opole w Popielowie). Zapraszamy do zapoznanie się z wynikami.

czytaj dalej »

Pokaz psów myśliwskich na Diana Expo Hunt & Hippica Silesia

2013-11-17

Z okazji organizowanych Targów Diana Expo Hunt & Hippica Silesia w Zakrzowie oraz jubileuszu 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego, w dniu 17 listopada 2013 roku Komisja Kynologiczna przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Opolu zaprezentowała odwiedzającym targi i uczestnikom psy ras myśliwskich.

czytaj dalej »

SUKCES POLSKIEJ KYNOLOGII

2013-11-11

W dniach 7-11 listopada nad południowo zachodnim wybrzeżem Balatonu w Keszthely na Węgrzech odbył się 33 Zjazd Klubów Posokowca należących do Międzynarodowego Związku Posokowców – ISHV.

czytaj dalej »

Warsztaty dla posokowców i tropowców 2013

2013-09-7÷9

Po raz kolejny i podobnie jak w roku ubiegłym, tj. w dniach 07-09 września br., dzięki gościnności Nadleśniczego Nadleśnictwa Kluczbork Pawła Pypłacza, Komisja Kynologiczna przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Opolu wraz z Klubem Posokowca Członkiem ISHV zorganizowała na terenie Nadleśnictwa Kluczbork warsztaty dla posokowców i tropowców.

czytaj dalej »

Kolejny sukces Kopova z Opolszczyzny

2013-07-19

Ze względu na dużą liczebność zwierzyny grubej, bardzo popularne w naszych łowiskach w ostatnim czasie są rasy psów gończych, głównie gończy polski i gończy słowacki Kopov. Rasy podobne są do siebie pod względem eksterieru jak i użytkowości. Ich właściciele często twierdzą, że to właśnie ich rasa wiedzie prym. czytaj dalej »

Regionalny Konkurs Pracy Tropowców i Posokowców

2013-05-18

W lasach Nadleśnictwa Opole odbył się Regionalny Konkurs Pracy Tropowców i Posokowców. Otwarcie imprezy i podsumowanie wyników odbyło się na terenie strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu Grudzicach. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.
czytaj dalej »

Prób Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras

2013-05-01

W Koloni Popielowskiej nieopodal Popielowa odbył się Prób Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras. Zapraszamy do zapoznania się z informacją z imprezy
czytaj dalej »

Regionalny Konkurs Pracy Dzikarzy

2013-04-20

Na terenie strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu Grudzicach odbył się Regionalny Konkurs Pracy Dzikarzy. Zapraszamy do zapoznania się z informacją z imprezy
czytaj dalej »

Tropowce w akcji

2013-01-3÷6

Lasy Okręgu Opolskiego słyną z obfitości zwierzyny grubej. Chętnie przyjeżdżają do nas myśliwi spoza granic naszego województwa a nawet z zagranicy. Jak to mówią: „Pan Bóg kule nosi” i tak też się zdarza na polowaniu, gdzie nie zawsze zwierz pada w ogniu i trzeba szukać postrzałka. czytaj dalej »

VII Memoriał im. Ks. Benedykta Gierszewskiego

2012-11-2÷5

W dniach od 2 do 5 listopada w hotelu Nad Stawem w Bogacicy koło Kluczborka spotkali się przewodnicy, sędziowie i miłośnicy posokowców aby po raz kolejny uczestniczyć w międzynarodowej imprezie w ramach VII Memoriału im. Ks. Benedykta Gierszewskiego, założyciela Klubu Posokowca.

czytaj dalej »

Warsztaty dla posokowców i tropowców

2012-09-7÷9

czytaj dalej »

„Karlikowe Hody – spotkanie z tradycją i kulturą łowiecką”

2012-07-28

28 lipca 2012 w ramach XXII Dni Gogolina odbyło się międzynarodowe polsko – czeskie spotkanie myśliwych, będące częścią projektu „Karlikowe Hody – spotkanie z tradycją i kulturą łowiecką”.
czytaj dalej »

Próby Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras – Popielów

Tradycyjnie w dniu 1 maja miały okazję sprawdzić się wyżły i psy myśliwskie małych ras. Po raz wtóry uczestników prób gościło Koło Łowieckie nr 2 „Łoś” w Opolu.

czytaj dalej »

Konkurs Dzikarzy – Święciny

Komisja Kynologiczna ORŁ w Opolu skorzystała z gościnności Nadleśniczego Nadleśnictwa Kluczbork Pawła Pypłacza i na terenie Nadleśnictwa Kluczbork, w miejscowości Święciny odbył się w dniu 21 kwietnia 2012 r. konkurs pracy dzikarzy.

czytaj dalej »

Próby Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras – Popielów (Kolonia Popielowska)

2012-05-01

W majowy weekend odbyły się Próby Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras w Koloni Popielowskiej.  Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

czytaj dalej »

V Memoriał im. Księdza Benedykta Gierszewskiego

To już piąty rok z rzędu, Klub Posokowca wspólnie z ZO PZŁ w Opolu, organizuje Memoriał imienia Księdza Benedykta Gierszewskiego.

czytaj dalej »