Kolejny sukces Kopova z Opolszczyzny

2013-07-19

Ze względu na dużą liczebność zwierzyny grubej, bardzo popularne w naszych łowiskach w ostatnim czasie są rasy psów gończych, głównie gończy polski i gończy słowacki Kopov. Rasy podobne są do siebie pod względem eksterieru jak i użytkowości. Ich właściciele często twierdzą, że to właśnie ich rasa wiedzie prym.

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie szczególnie właściciele gończych słowackich Kopovów poważnie podchodzą do przygotowania psa do pracy w łowiskach. Niewątpliwie wyznacznikiem tego są sukcesy w konkursach pracy psów myśliwskich organizowanych w kraju i za granicą.

Po ubiegłorocznym sukcesie w Czechach psa GUINESS Venator Magnus, który był prowadzony przez opolskiego myśliwego Kol. Michała Koryzmę (zdobył tytuł ‘DIVIACIAR’), kolejny opolski pies zdobył „laur zwycięstwa” ATOM z Klanu Guinnesa w rękach Kol. Dariusza Kowalewskiego, tym razem na „VIII Międzynarodowym Konkursie Pracy Psów Dzikarzy im. Juliusza Jarosza dla Gończych słowackich”. W konkursie wystartowało 13 psów, 9 z Polski , 4 psy wystawił Klub Hodowców Kopova ze Słowacji. ATOM z Klanu Guinnesa zdobył komplet punktów i tym samym wygrywając konkurs otrzymał CACIT (wniosek na międzynarodowego championa pracy). Drugi pies z Opolszczyzny GUINNNES zdobył również dyplom I stopnia, zajmując 6. lokatę w konkursie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu.

Gratulacje dla psów a szczególnie ich menerów. Życzymy dalszych sukcesów!

„Darz Bór”

 Dariusz Hutka

Komisja Kynologiczna przy ORŁ w Opolu

P.S.

Dziękuję za informację przekazaną przez Kol. Dariusza Kowalewskiego.

Czekam na wszystkie informacje od uczestników konkursów psów myśliwskich pochodzących z Opolszczyzny.

Wróć do działu"Aktualności and Imprezy kynologiczne"