Apel organizatorów XI Memoriału im. Ks. Benedykta Gierszewskiego

2017-10-14

W związku z organizacją w dniach 02-06 listopada b.r., XI Memoriału im. Ks. Benedykta Gierszewskiego, czyli oceny pracy posokowców na naturalnych postrzałkach, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie polowań zbiorowych i zintensyfikowanie polowań indywidualnych w dniach 2 – 5 listopada.

W Memoriale B. Gierszewskiego wezmą udział czołowi przewodnicy posokowców z 8 państw i jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez dla posokowców w Europie. Właściwe przeprowadzenie oceny pracy posokowców w naturalnym łowisku możliwe jest jedynie w wypadku umożliwienia posokowcom pracy na tropie postrzałka zwierzyny grubej.

W wypadku postrzelenia zwierzyny grubej (dzik, jeleń, daniel, muflon), zarówno na polowaniu zbiorowym jak i indywidualnym prosimy o nie podejmowanie poszukiwań ale o zaznaczenie zestrzału i przekazanie informacji o postrzałku Komisarzowi Memoriału – Witoldowi Cieplikowi, tel. nr 782 570 014.

W możliwi najkrótszym czasie wyślemy do Waszego łowiska ekipę poszukiwawczą, która umożliwi odnalezienie postrzałka. Wszelkich dodatkowych informacji udzieli Kol. Witold Cieplik, któremu prosimy przekazać informację o planowanych polowaniach i podanie kontaktowego numeru telefonu.

Chcieliśmy podkreślić, że wezwanie przewodnika, dochodzenie i odnalezienie postrzałka nie wiąże się z żadnymi kosztami finansowymi ze strony organizatora polowania czy indywidualnego myśliwego.

Pokazanie myśliwym korzyści płynących z pracy posokowców, przyczynia się do popularyzacji ras myśliwskich wśród kół łowieckich, a tym samym do podniesienia etyki łowieckiej i poprawy wyniku ekonomicznego polowań.

Darz Bór

Przewodniczący Klubu Posokowca

Wojciech Galwas

Wróć do działu"Aktualności"