Aktualności

ZO PZŁ w Opolu prosi o bieżące śledzenie komunikatów na stronie ZG PZŁ w Warszawie i ZO PZŁ w Opolu.

Puchar Opolszczyzny

2020-09-14

W dniu 13 września 2020 r. na strzelnicy ZO PZŁ w Opolu rozegrano Puchar Opolszczyzny – centralne zawody wawrzynowe. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów tutaj>>.

Jesienna sesja szkoleniowa-więcej szczegółów

2020-09-12

Zarząd Okręgowy podaje do wiadomości szczegółowy plan kursu dla chętnych do przystąpienia do egzaminu na uprawnienia podstawowe do wykonywania polowania oraz plan kursu dla chętnych do przystąpienia do egzaminu na uprawnienia selekcjonerskie.

TAK! Dla rodziny w łowisku

2020-09-03

Zarząd Okręgowy podaje do wiadomości za Zarządem Głównym PZŁ informację o zbiórce podpisów pod apelem do Parlamentarzystów Rzeczypospolitej Polskiej o umożliwienie dzieciom uczestnictwa w polowaniach w charakterze obserwatora. Podpisanie petycji jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę.

Konkurs literacki „Moje pierwsze polowanie”

2020-09-03

Zarząd Okręgowy podaje do wiadomości za Zarządem Głównym PZŁ informację o konkursie literackim „Moje pierwsze polowanie”.

Polski Związek Łowiecki przejmuje wydawanie miesięcznika „Łowiec Polski”

2020-09-03

Zarząd Okręgowy podaje do wiadomości za Zarządem Głównym PZŁ informację przejęciu wydawania miesięcznika „Łowiec Polski”.

Test Hodowlany dla Wyżłów i Psów myśliwskich małych ras – Kałków k/Otmuchowa – ODWOŁANY

2020-08-13

ZO PZŁ w Opolu informuje iż ze względów organizacyjnych oraz małej liczby zgłoszeń  test hodowlany dla wyżłów i psów myśliwskich małych ras zaplanowany na 16 sierpnia br. w Kałkowie k/Otmuchowa zostaje odwołany.

Kuchnia na dziko – warto zobaczyć

2020-07-31

ZO PZŁ w Opolu zachęca do śledzenia produkcji filmowej PZŁ „Kuchnia na dziko”, oryginalnego spojrzenia na kuchnię myśliwską. Warto podesłać linki znajomym, nie tylko myśliwym. To wspaniała promocja łowiectwa, wszak nie od dziś wiadomo: przez żołądek do serca.

Zobaczcie sami:

https://www.facebook.com/223436214384778/videos/1681083665378339
https://www.youtube.com/watch?v=DMc78qXStYM

Walczymy o życie Kolegi Franciszka

2020-07-17

ZO PZŁ w Opolu przekazuje Koleżeństwu pilny apel:

Koleżanki i Koledzy !!!

Nasz kolega z KŁ „Koliba” w Wałbrzychu walczy o życie. Pomóżmy mu w tej walce, oddając krew. Szczegóły w apelu kolegów z koła.

Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc dla naszego Kolegi Franciszka Drewicza – Myśliwego KŁ „Koliba” w Wałbrzychu. Z powodu choroby Kolega Franciszek pilnie potrzebuje krwi grupy 0 Rh – (zero Rh „minus”).

Koleżanki i Koledzy pomóżcie uratować życie naszemu Koledze Franciszkowi, który od 46 lat należy do Polskiego Związku Łowieckiego i zrobił wiele dobrych rzeczy dla naszego środowiska. Aktualnie w placówkach zdrowia brakuje tej rzadkiej grupy krwi i tylko pozytywny odzew na ten apel jest w stanie uratować ludzkie życie. Oddając krew grupy 0 Rh –  wskażcie proszę nazwisko: Franciszek Drewicz z Wałbrzycha. Oddając krew w najbliższej stacji krwiodawstwa wskaż następujące dane:

Franciszek Drewicz z Wałbrzycha, Szpital Specjalistyczny im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, oddział urologiczny.

Członkowie KŁ „Koliba” w Wałbrzychu

tel. kontaktowy : 502-317-479

Poniżej linki:

https://www.facebook.com/PZ%C5%81-Polski-Zwi%C4%85zek-%C5%81owiecki-223436214384778

https://www.pzlow.pl/walczymy-o-zycie-kolegi-franciszka-pilnie-potrzebna-krew/

Ocena Tropowców dla gończych polskich i ogarów polskich

2020-07-17

ZO PZŁ w Opolu wspólnie z Komisją Kynologiczną przy ZO PZŁ w Opolu oraz ze Związkiem Kynologicznym w Polsce oddział w Opolu pragnie zaprosić chętnych do udziału w Ocenie Tropowców dla gończych polskich i ogarów polskich, która odbędzie się w dniu 2.08.2020r. (niedziela) w OHZ Krystyna Nadleśnictwa Kluczbork.

czytaj dalej »

Jesienna sesja szkoleniowa

2020-07-13
Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu informuje iż po przerwie spowodowanej stanem epidemiologicznym, w dniach od 9 października do 22 października br. organizuje jesienną sesję szkoleniową dla chętnych do przystąpienia do egzaminu na uprawnienia podstawowe do wykonywania polowania, a w dniach od 21 października do 28 października br. dla chętnych do przystąpienia do egzaminu na uprawnienia selekcjonerskie.

czytaj dalej »

Wakacje na strzelnicy – godziny otwarcia

2020-07-02

ZO PZŁ w Opolu informuje, iż w miesiącu lipcu i sierpniu Strzelnica Myśliwska w Opolu-Grudzicach będzie czynna od poniedziałku do niedzieli od godziny 10:00 do 18:00. Koła łowieckie realizują strzelania zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Myśliwski Dzień Dziecka – podsumowanie

2020-06-08

ZO PZŁ w Opolu za ZG PZŁ przedstawia informację z akcji obdarowania dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych upominkami z okazji Dnia Dziecka w którą włączyło się 25 Zarządów Okręgowych PZŁ. Do podopiecznych trafiły: sprzęt sportowy, sprzęt turystyczny, sprzęt multimedialny, materiały plastyczne, materiały edukacyjne, odzież i obuwie, bilety do zoo, i do kina, 25 kg tg owoców i oczywiście słodycze. Dzięki tej akcji wiele zarządów okręgowych zainicjowało z placówkami stałą współpracę w ramach dalszej pomocy oraz edukacji ekologicznej, przyrodniczej i łowieckiej. Dziękujemy wszystkim myśliwym za włączenie się w akcję i Wasze zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności. Więcej informacji i zdjęcia na facebook-u.

Oferta Firmy PUH TYTUS

2020-06-04

ZO PZŁ w Opolu informuje iż Firma PUH TYTUS z siedzibą w Opolu przesłała ofertę w zakresie usługowego rozbioru tusz.

Nowe Prawidła Strzelań Myśliwskich PZŁ i nie tylko

2020-06-03

ZO PZŁ w Opolu w zakładce Strzelectwo / Prawidła szereg dokumentów związanych z nowymi zasadami doskonalenia umiejętności strzeleckich i Prawidła Strzelań Myśliwskich. Znajdziemy tam między innymi Zasady doskonalenia umiejętności strzeleckich w PZŁ, Prawidła strzelań myśliwskich obowiązujące od 9 marca 2020 r., Prawidła strzelań myśliwskich PZŁ – 5-cio bój z Osią praktyczną, a także nowe wzory makiet do strzelań myśliwskich. Zapraszamy do lektury.

Łowiectwo a ochrona przyrody – nowa produkcja PZŁ

2020-06-05

ZO PZŁ w Opolu z przyjemnością zaprasza wszystkich do obejrzenia ciekawej produkcji filmowej która ukazała komunikatorach Polskiego Związku Łowieckiego. Film „Łowiectwo a ochrona przyrody” to pozycja nie tylko dla Koleżanek i Kolegów myśliwych. Podzielmy się linkiem do filmu ze znajomymi, sympatykami łowiectwa, ale również, a może przede wszystkim z nieprzekonanymi.

Łamigłówki z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska

2020-06-05

ZO PZŁ w Opolu informuje że z okazji przypadającego właśnie dzisiaj Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska, Polski Związek Łowiecki przygotował coś ciekawego, łamigłówkę i wykreślankę tematyczną. Zapraszamy nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do dzielenia się tymi materiałami z innymi.

Aktualny terminarz imprez strzeleckich

2020-06-03

ZO PZŁ w Opolu w zakładce Strzelectwo/Strzelnica/Kalendarz imprez strzeleckich/ opublikował aktualny Terminarz zawodów strzeleckich ZO PZŁ w Opolu na 2020 r. i wykreślankę. Zapraszamy do współzawodnictwa i kibicowania.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego przygotował niespodzianki z okazji Dnia Dziecka.

Pierwszą niespodzianką jest konkurs dla najmłodszych. Informacje dotyczące akcji można znaleźć pod tym adresem.

Drugą atrakcją jest specjalnie przygotowana bajka edukacyjna, którą można poprać na stronie akcji, lub klikając w poniższy link.

Pobierz bajkę

 

PZŁ EKEP-podręcznik użytkownika online i nie tylko

2020-05-19

ZO PZŁ w Opolu z przyjemnością zaprasza wszystkich zainteresowanych wdrożeniem lub użytkowanie PZŁ EKEP do Podręcznika Użytkownika online. Na stronie nie tylko podręcznik użytkownika, ale również PZŁ Exchange™ , FAQ – pytania i odpowiedzi oraz możliwość złożenia wniosku o nadanie uprawnień w systemie informatycznym dla kół łowieckich (System KŁ) w formie elektronicznej.

UWAGA: nowe zasady korzystania ze strzelnicy od 4 maja

2020-05-06

ZO PZŁ w Opolu począwszy od 4 maja wprowadza nowe zasady korzystania ze strzelnicy myśliwskiej w Opolu Grudzicach. Mają one na celu stopniowe przywracanie funkcjonalności strzelnicy przy jednoczesnym zminimalizowania narażenia na zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym zachorowania na COVID-19.

Kolejne wydarzenia odwołane

2020-03-25

ZO PZŁ w Opolu informuje, że w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną zostaje odwołany:

  • Kurs na uprawnienia selekcjonerskie wiosennej sesji szkoleniowej
  • Kurs na uprawnienia podstawowe do wykonywania polowania wiosennej sesji szkoleniowej
  • Wycena trofeów medalowych

Ograniczenie pracy Strzelnicy myśliwskiej ZO PZŁ w Opolu

2020-03-25

ZO PZŁ w Opolu informuje, że z dniem dzisiejszym zostaje ograniczona praca strzelnicy myśliwskiej. Strzelnica będzie czynna w godz. 9:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku wyłącznie w celu przystrzelania broni kulowej. Pozostałe stanowiska będą NIECZYNNE do odwołania.

Odstrzał sanitarny: zgłaszanie utrudnień

2020-03-25

Rozporządzenie Wojewody Opolskiego nr 0510 / P / 11 / 2020 z 3 marca 2020 r. poz. 825 nałożyło na nas obowiązek realizacji odstrzałów sanitarnych dzików (Sus scrofa) na terenie naszego okręgu do 30.06.2020 r. Mając na uwadze powyższe zwracamy się do Was o zgłaszanie wszelkich napotkanych utrudnień, związanych z jego realizacją w zakresie odstrzału, badań, znaczników, dokumentacji. Informacje proszę przekazywać telefonicznie do:

a/ Kol. Krzysztofa KUKULSKIEGO – Łowczego Okręgowego w Opolu tel. mob. 668 125 344,

b/ Kol. Jana KOWALSKIEGO – St. Instruktora ZO PZŁ w Opolu  tel. mob. 505 755 609.

Walne Zgromadzenia a sytuacja epidemiologicznaę

2020-03-25

Wychodząc naprzeciw pytaniom, dotyczących walnych zgromadzeń w obecnej sytuacji, przedstawiamy projekt Ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, w zakresie dotyczącym naszego stowarzyszenia.

czytaj dalej »

UWAGA: ograniczenia w przemieszczaniu się

2020-03-25

W związku z obowiązującymi od dzisiaj ograniczeniami w przemieszczaniu się, ZO PZŁ w Opolu podaje informacje za stroną internetową ZG PZŁ.

czytaj dalej »

UWAGA: czasowe ograniczenia w pracy biura i strzelnicy

2020-03-17

ZO PZŁ w Opolu w celu zminimalizowania narażenia na zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym zachorowania na COVID-19 u ludzi wprowadza ograniczenia obsługi bezpośredniej w funkcjonowaniu biura i strzelnicy myśliwskiej:

czytaj dalej »

UWAGA: czasowe ograniczenia w pracy biura i strzelnicy

2020-03-16

ZO PZŁ w Opolu w celu zminimalizowania narażenia na zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym zachorowania na COVID-19 u ludzi wprowadza ograniczenia obsługi bezpośredniej w funkcjonowaniu biura i strzelnicy myśliwskiej:

czytaj dalej »

UWAGA: Puchar Wiosny „NASTA POLAND” (zawody centralne) odwołane

2020-03-13

ZO PZŁ w Opolu w uzgodnieniu z Zarządem Głównym PZŁ w Warszawie informuje, iż z uwagi na konieczność zapobiegania rozprzestrzeniania się Koronawirusa Covid-19 na terenie RP Centralne zawody strzeleckie o „Puchar Wiosny Nasta Poland” zaplanowane na 21 marca 2020 r. ( sobota ) zostają ODWOŁANE. O przyszłym terminie odbycia zawodów poinformujemy. Wpłacone wpisowe w kwocie 200,00 PLN przez zawodników zostanie zwrócone na konta zwrotne, w przypadku nie odbycia się zawodów w innym terminie.

Wiosenna sesja szkoleniowa

2020-02-10

Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu w dniach od 17 do 30 kwietnia br. organizuje wiosenną sesję szkoleniową dla chętnych do przystąpienia do egzaminu na uprawnienia podstawowe do wykonywania polowania, a w dniu 2 do 3 oraz od 6 do 9 kwietnia br. organizuje wiosenną sesję szkoleniową dla chętnych do przystąpienia do egzaminu na uprawnienia selekcjonerskie.
czytaj dalej »

Nowe rozporządzenie w sprawie zasad bioasekuracji

2020-01-31

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu informuje iż wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi1) z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie zasad bioasekuracji, jakie powinny być przestrzegane podczas polowania lub odstrzału sanitarnego oraz przy wykonywaniu czynności związanych z zagospodarowaniem zwierzęcia łownego z gatunku dzik. ZO PZŁ zaleca zapoznanie się z treścią rozporządzenia i przestrzeganie określonych w nim zasad bioasekuracji.

Wchodzi w życie tzw. Specustawa do walki z ASF

2020-01-30

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu informuje iż wchodzą w życie przepisy Ustawy z dnia 20 grudnia 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt . Ustawa ta zmienia zapisy następujących ustaw: Ustawę o lasach, ustawę Prawo budowlane, ustawę Prawo łowieckie, ustawę o broni i amunicji, ustawę o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, ustawę o produktach pochodzenia zwierzęcego, ustawę o zarządzaniu kryzysowym, oraz ustawę o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. ZO PZŁ zaleca zapoznanie się z treścią ustawy i ścisłe jej przestrzeganie.

Komunika ZG PZŁ w sprawie Naczelnej Rady Łowieckiej

2020-01-22

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu przedstawia Komunika Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego zawierający stanowisko Zarządu Głównego w sprawie rzekomego skierowania przez Naczelną Radę Łowiecką wniosku do Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego w przedmiocie wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w stosunku do Zarządu Głównego z powodu rzekomego nie wykonywania uchwał Prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej.

Hubertowiny Opolskie 2019

2019-11-04

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu zaprasza wszystkich myśliwych i sympatyków łowiectwa na Hubertowiny Opolskie 2019. Szczegóły w zaproszeniu.

Terminy jesiennej sesji egzaminacyjnej – egzamin uzupełniający dla obywateli państw UE

2019-11-04

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu podaje informacje o terminach jesiennej sesji egzaminacyjnej – egzaminy do uzyskania podstawowych / selekcjonerskich uprawnień do wykonywania polowania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej przez obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej.

czytaj dalej »

Terminy jesiennej sesji egzaminacyjnej – egzamin na uprawnienia selskcjonerskie

2019-11-04

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu podaje informacje o terminach jesiennej sesji egzaminacyjnej – egzaminy do uzyskania uprawnień selekcjonera samców zwierzyny płowej i muflonów.

czytaj dalej »

Terminy jesiennej sesji egzaminacyjnej – egzamin na uprawnienia podstawowe

2019-11-04

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu podaje informacje o terminach jesiennej sesji egzaminacyjnej – egzaminy do uzyskania uprawnień podstawowych do wykonywania polowania.

czytaj dalej »

Prośba o pomoc w organizacji XII Memoriału im. Ks. Benedykta Gierszewskiego

2019-10-01

Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu przekazuje prośbę Przewodniczącego Klubu Posokowca Kol. Wojciecha Galwasa o pomoc w organizacji XII Memoriału im. Ks. Benedykta Gierszewskiego. Pomoc ogranicza się do organizacji polowań zbiorowych w odpowiednim terminie i zgłaszaniu postrzałków do poszukiwania.

Narada prezesów i łowczych: prezentacje

2019-09-27

Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu publikuje dwie prezentacje multimedialne prezentowane na naradzie prezesów i łowczych kół łowieckich w dniu 23 września 2019r. Pierwsza prezentacja to syntetyczna informacja z przebiegu XI Okręgowego Zjazdu Delegatów, druga to omówienie zmian w szczegółowych warunkach wykonywania polowania i znakowania tusz. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami.

Stanowisko ZO PZŁ w Opolu w sprawie informacji opublikowanej w dniu 13 września 2019 r. na portalu społecznościowym Facebook przez Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.

2019-09-20

W związku z rozpowszechnianą informacją dotyczącą zastrzelenia wilka na terenie obwodu łowieckiego, dzierżawionego przez jedno z kół łowieckich Okręgu Opolskiego, Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu informuje, iż niezwłocznie podjął działania zmierzające do ustalenia faktów dotyczących w/w publikacji. czytaj dalej »

Nowelizacja warunków wykonywania polowania

2019-09-19

Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu informuje, iż w dniu 19 września 2019r. ukazało się Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 10 września 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz. Nowelizacja zawiera kilka istotnych zmian w przepisach regulujących zasady wykonywania polowania, szczególnie zmiany ukierunkowane na ułatwienie wykonywania polowania na dziki. Polecamy zapoznać się z nowymi przepisami.

Nowe łowieckie odznaczenie regionalne

2019-09-11

Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu informuje, iż XI Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ w Opolu działając na podstawie § 97 pkt 12 statutu PZŁ Uchwałą nr 11/19 ustanowił odznaczenie okręgowe „Zasłużony dla Łowiectwa Ziemi Opolskiej”
czytaj dalej »

Alpejski Gończy Krótkonożny – znaleziony

2019-09-10

Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu informuje, że w okolicach Tarnowa Opolskiego na terenie obwodu łowieckiego nr 44 „Falmirowice” – KŁ nr 3 „Lis” w Opolu znaleziono psa rasy Alpejski Gończy Krótkonożny. Pies posiada tatuaż (psa można zobaczyć na zdjęciach). Kontakt: Kol. Stefan Kulig – tel. mob. 604 818 612.

czytaj dalej »

Jesienna sesja szkoleniowa

2019-09-10

Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu zaprasza wszystkich zainteresowanych uzyskaniem uprawnień podstawowych do wykonywania polowania lub uprawnień selekcjonerskich na jesienną sesję szkoleniową. Szczegółowe informacje i wymagania w dziale ZAPOWIEDZI.

XIX Mistrzostwa PZŁ w strzelaniach myśliwskich w Klasie MISTRZOWSKIEJ

2019-08-31

W dniu 31 sierpnia 2019 r. na strzelnicy ZO PZŁ w Opolu rozegrano XIX Mistrzostwa PZŁ w strzelaniach myśliwskich w Klasie MISTRZOWSKIEJ. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów.
czytaj dalej »

Parcour PZŁ – PUCHAR LATA COMPAK SPORTING

2019-08-28

W dniu 27-28 sierpnia 2019 r. na strzelnicy ZO PZŁ w Opolu rozegrano Parcour PZŁ – PUCHAR LATA COMPAK SPORTING – Opole. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów.
czytaj dalej »

Puchar Opolszczyzny

2019-08-24

W dniu 24 sierpnia 2019 r. na strzelnicy ZO PZŁ w Opolu rozegrano Puchar Opolszczyzny – centralne zawody wawrzynowe. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów.
Wyniki »

PUCHAR OPOLSZCZYZNY – lista zamknięta

2019-08-21

Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu informuje, iż ze względu na osiągnięcie zaplanowanej liczby zawodników, lista startowa została zamknięta.

Zapraszamy na PUCHAR OPOLSZCZYZNY – centralne wawrzynowe zawody strzeleckie

2019-07-15

ZO PZŁ w Opolu informuje, iż 24 sierpnia 2019 r. (sobota) organizuje centralne wawrzynowe zawody strzeleckie o „Puchar OPOLSZCZYZNY”. Wpisowe na przedmiotowe zawody wynosi 150,00 PLN – zgłoszenia proszę kierować drogą e-mail na adres: j.kowalski@pzlow.pl lub zo.opole@pzlow.pl po wpłacie określonej kwoty wpisowego przez zawodnika na n/w konto:
SANTANDER BANK POLSKA S.A. Nr konta 19 1090 2138 0000 0005 5600 0639
Zapisy prowadzimy przy zachowaniu kolejności zgłoszeń wg. wpłat na konto do 22 sierpnia 2019 r. a liczbę zawodników ograniczamy do 120. Rozpoczęcie zawodów o godz. 9:00.

Next »