Akcja „DARZ BÓR – DASZ KREW”

2017-08-01
Od 26 lipca do końca sierpnia br. trwa ogólnopolska zbiórka krwi organizowana z inicjatywy Polskiego Związku Łowieckiego przy współpracy wszystkich 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji, podczas oddania krwi bądź jej składników, podaj hasło: „DARZ BÓR – DASZ KREW”. Umożliwi to identyfikację krwi oddanej przez myśliwych i umożliwi podsumowanie akcji.

Akcja jest odpowiedzią Polskiego Związku Łowieckiego na pojawiające się doniesienia o zwiększonej liczbie wypadków samochodowych i zbyt małym zapasie krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszyscy myśliwi zainteresowani pomocą mają możliwość udać się do pobliskiego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w celu oddania krwi. Tym samym zwracamy się z prośba do wszystkich naszych Koleżanek i Kolegów Myśliwych o przyłączenie się do podjętej inicjatywy. Nigdy nie wiemy komu nasza krew może uratować życie.
W naszym województwie działa Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, oraz jego oddziały terenowe w Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku i Nysie. Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

Wróć do działu"Aktualności"